Ті підприємства, в яких статутом передбачене право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність а також фізичні особи-підприємці, згідно із законодавством України, мають можливість укладання договорів зовнішньоекономічних і здійснення експорту чи імпорту товарів та послуг.
У випадку необхідності імпорту чи імпорту підприємство повинне пройти митне оформлення вантажу. Але в першу чергу треба звернутися до митного органу (встановлюється за місцем державної реєстрації) для того, щоб стати на облік та отримати акредитацію. Це і є першим кроком для надання права займатися зовнішньоекономічною діяльністю. У разі відсутності акредитації суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності буде відмовлено у митному оформленні.
Акредитація на митниці – це ідентифікація інформації, її відображення в акредитаційній картці, а саме це такі дані, як назва підприємства, де знаходиться та зареєстрована компанія, дані директора, розрахунковий та валютний рахунки в банку, свідоцтво платника податку, а також інформація про особу, що уповноважена на роботу з митницею.
Проходження цієї процедури – це, так би мовити, дозвіл підприємству проходити оформлення у митному органі. А саме в тій митниці, де зареєстрована юридична адреса підприємства.
Для проведення акредитації повинен бути визначений митний пост, в якому власник товару, який має бути перевезений через кордон, зможе пройти митне оформлення. Якщо є необхідність у експрес-відправленні, це потребує проходження акредитації у спеціалізованій митниці. Цих спеціалізованих митних установ у нашій країні існує декілька. Наприклад, імпорт і експорт, транзит енергоносіїв (це може бути електроенергія, сира нафта, сирі нафтопродукти, нафтопродукти, природний газ, продукти їхньої переробки) – це митне оформлення та контроль здійснюється Центральною енергетичною митницею.
Також дипломатичні вантажі та багажі, вантажі підприємств іноземних організацій міжнародних й інофірм, вантажі кур’єрської служби, ті вантажі, які перетинають кордон через кур’єрські служби, вагонами вантажними, та інші – митним оформленням та митним контролем займається Київська спеціалізована митниця.
Пройти цю процедуру підприємство має у відділі статистики митниці. Він має перевірити дані, що були викладені в обліковій картці, потім заносить їх в електронну базу митної системи України. У разі поданні до митного органу не повного комплекту документів або недостовірності даних суб’єкту зовнішньої економічної діяльності буде відмовлено у проводженні акредитації.
Наприкінці додамо, що акредитація на митниці в Києві – це безпосередньо відповідальність суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності і від цього залежить подальша доля цієї діяльності для підприємства.
В наше виртуальное время любой человек, будь то студент или современная бабушка, освоили интернет пространство. На это есть масса причин: поиск необходимой информации областей...
Готовые домашние задания – что это?...
Для того чтобы не тратить время отдельно на отдых, а потом на лечение, на сегодняшний день существует уникальная возможность полезного времяпровождения – оздоровительный...
Наличие широкого ассортимента лекарственных препаратов является важным для каждой аптеки страны. Необходимость обеспечить покупателей нужными медикаментами, разумеется, которые...
Отходы и мусор могут быть продуктами разного происхождения. Отличаться по своим габаритам, формам и запаху. Отличаться могут и по методу разложения, но все отходы объединяет одно...
© Новостной портал 2009-2015
При использовании материалов с нашего сайта,
размещайте, пожалуйста, ссылку на первоисточник